YouTube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Para Kazandırır?

YouTube, günümüzde en çok kullanılan ve popülerliğini kaybetmeyen bir video izleme platformudur. Dünya üzerinde milyonlara kişi tarafından tercih edilmesi ile birlikte, trend çizgisini hiç bozmadan ilerlemektedir. Birbirinden farklı ve ilginç konular üzerine milyonlarca farklı videolara erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sizlerde videolar üretebilir ve reklamlar üzerinden gelirler elde edebilirsiniz. 

Peki YouTube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Para Kazandırır? Sizlerde bu sorunun cevabını arıyorsanız doğru yazıdasınız diyebilirim. Sizler için bu konuyu detaylı olarak cevaplamak ve sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyorum. Genel olarak bu soru herkes tarafından merak edilen ve cevabı sürekli olan değişen bir durumdur. Bu sebepten dolayı bu yazımızda sizlerle birlikte detaylı olarak bu konuyu ele almak istiyorum. 

YouTube platformunda içeriklerden para kazanan kişiler, reklamlar ve sponsorlar üzerinden gelirler elde etmektedir. İzlenme başına da reklamlar üzerinden gelirleriniz hesaplanmaktadır. 1 Milyon izlenmeye ne kadar para kazanacağınız da genel olarak değişenlik göstermektedir. Birazdan sizlerle birlikte bu soruya daha yakından göz atacağız. 

Reklam Gelirleri Nasıl Analiz Edilir?

YouTube analizleriniz ile birlikte gelirlerinizi analiz etmek, günümüz şartlarındam mümkün olan bir durumdur. YouTube Analyticst'te yer alan veriler ile birlikte YouTube gelirinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Tabi aynı zamanda analytics ile birlikte kanalınızın performansını da ölçmek mümkün olmaktadır. YouTube kanalınızın gelirini anlamak ve verilere ulaşmak için, YouTube Analytics programı harika bir araçtır. 

Genel olarak analiz kısmında gelirleri analiz edebilmek için BGBG (Bin gösterim başına gelir) değerlerine bakılmaktadır. Bu sayede tahmini olarak net kazançları tahmin etmek ve sonuçlara ulaşmak daha kolay olmaktadır. BGBG hesaplaması yapılırken kanalınızın reklamları, kanalınızın üyelikleri, premium gelirleri gibi birçok farklı gelir kaynakları temel alınmaktadır. 

Sizlerde reklam gelir analizi yapmak istiyorsanız, YouTube Analytics üzerinden BGBG değerlerine bakabilirsiniz. Bu sayede kazanç oranlarını kolaylıkla tahmini bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bin Gösterim Başına Gelir Nedir?

Bin gösterim başına gelir (BGBG), günümüzde en çok merak edilen ve araştırılması yapılan konulardan birisidir. Bu sebepten dolayı da sizlere bu konuyu kısaca açıklamak ve sizleri bilgilendirmek istedim.

BGBG, her bir 1000 gösterim üzerinden elde edeceğiniz tahmini kazançları bizlere yansıtmaktadır. BGBG değerleri, analizler üzerinde gösterilen sonuçlardır. Tabiki net gelirleri değil, tahmini gelirleri bizlere göstermektedir. Gösterim, sorgu sayısı gibi rakamlar üzerinden bin gösterim başına gelir hesaplaması yapılmaktadır. Sonrasında da tahmini olarak analiz sayfalarındak kullanıcıların ekranına yansımaktadır. 

İzlenme Sayıları Üzerinde Tahmin Nasıl Yapılır?

Gelelim izlenme sayıları üzerinde yapılan tahminlerin nasıl gerçekleştiğine. YouTube platformunda izlenme sayıları üzerinde yapılan tahminlerin, bazı temel kriterleri yer almaktadır. Videoda yer alan reklamlar üzerinden gelirler elde edilmektedir. Her bir videoda çıkan reklamların, farklı TBM oranları yer almaktadır. Her TBM oranının da BGBM üzerinde farklı kazanç oranları yer alıyor. Bu durumda da videolarınızda yer alan reklamlara göre izlenme sayılarına göre analiz ekranlarında tahminler yapılmaktadır. 

YouTube 1 Milyon İzlenme için Ne Kadar Para Veriyor?

İnternet dünyasında en çok araştırılan ve merak edilen konulardan birisi de YouTube 1 Milyon İzlenme için Ne Kadar Para Veriyor?​ sorusudur. Bu soruyu günümüzde net bir şekilde cevap vermek maallesef imkansız bir durumdur. Herkesin videolarının içeriği ve videolarda gösterilen reklamların farklı olması nedeniyle, sıklıkla kazançlarda değişiklikler göstermektedir.

Baktığımızda makyaj kanalının 1 milyon izlenmesinin kazancı ile oyun kanalının 1 milyon izlenme kazancı, aynı oranlarda olmayacaktır. Sebebi ise videonun uzunluğu, videoda yer alan reklam türleri, videonun uzun ya da kısa izlenmesi gibi birçok farklı faktör diyebilirim. ​​​​​​