Twitter’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

Global olarak en çok kullanılan ve sevilen sosyal medya uygulamalarından birisi Twitter platformudur. Dünyanın her bir yanından gündem haberlerini görebileceğiniz ve konuların gerçek yüzlerini tartışmalarla birlikte görebileceğiniz bir platformdur. Genel olarak baktığımızda son zamanlarda twitter uygulamasına yoğun bir ilgi gösterildiğini ve sevildiğini görmekteyim. Bu sebepten dolayı da genel olarak merak edilen konuları ve sizlerden gelen istekler doğrultusunda içeriklerimizi paylaşmaktayız. 

Bu yazımızda sizlerin bir istek konusu olan Twitter çekiliş yapma ile alakalı bilgilendirme yapacağız. Bu sayede de sizlerin bu konuda aklınızda yer alan tüm soru işaretlerini atmış olacağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza hızlıca geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin de beklediğini kolaylıkla görmüş olabiliriz. 

Twitter Çekiliş Stratejileri

Twitter kullanıcıları daha büyük kitleye ulaşmak ve takipçi kazanabilmek için ara sıra farklı çekişiler yapmaktadır. Bu sebepten dolayı da internet üzerinde son zamanlardaa Twitter çekiliş nasıl yapılır? sorusunu sıklıkla görmekteyiz. Twitter platformunda çekiliş yapmak için farklı stratejiler ve yöntemler yer almaktadır. Çekiliş yapmadan önce size birkaç başlık ile birlikte ince detayları paylaşmak ve sizleri bu konu hakkında bazı şeyler katmak istiyorum. Dilerseniz direkt olarak başlıklarımıza geçebiliriz. Bu sayede bizleri de nelerin beklediğini görmüş olabiliriz. 

Retweet ve Takip Etme Yöntemi

Twitter platformunda çekiliş metninizi hazrlarken kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi de retweet ve takip etme yöntemidir. Uzun yıllardan bu yana popüler ve işe yarayan taktiklerden birisidir diyebilirim. Burada amaç çekilişinize katılım sağlanabilmesi için, atmış olduğunuz çekiliş konusunu retweet yapmaları ve hesabınızı takip etmeleri gerekmektedir. Bu çekiliş stratejisi, twitter hesabınızın kitlesini büyütmek için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisidir. Ayrıca bu yöntemi biraz daha değiştirme yaparak yorum yapma gibi seçeneklerle de değiştirebilirsiniz. Şimdi de dilerseniz bir diğer twitter çekiliş stratejisi olan konu başlığımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin de beklediğini görebiliriz. 

Yorum Yapılarak Katılım Sağlanan Çekilişler

Hesabınızda yer alan tweet içeriklerinde ne kadar yorum olursa, o kadar fazla etkileşim olacaktır. Bu sebepten dolayı da çekiliş hazırlarken koşul olarak mutlaka yorum yapmalarını istemenizi tavsiye ederim. Yorumlar ne kadar fazla olursa, attığınız tweet konusuna o kadar fazla etkileşim ve katılımcı olacaktır. Çünkü algoritma fazla yorum gelen hesapları otomatik olarak ön plana çıkarmaktadır. Bu durum da haliyle büyük bir avantaj olarak çekilişi hazırlayan hesap için geri dönüş yapıyor. 

Link Yönlendirmeli Çekilişler

Twitter platformunda fazla görmediğimiz ve etkileşim oranı az olan stratejilerden birisi link yönlendirmeli çekilişler konusudur. Eğer çekilişinizi farklı bir internet sayfasında ya da blog adresine gerçekleştiriyorsanız, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu strateji içerisinde genel hedef sadece web sitesine ziyaretçi kazandırmaktır. Başka yönlü bir avantaj söz konusu diyemem. Genel olarak basit bir katılım formu oluşturulur ve çekiliş için o sayfanın linki, tweet ile birlikte paylaşılır. Atılan tweet metninde ise linke tıklayarak katılım sağlanabilmesi için, gerekli teşvikler yapılmaktadır. 

Fotoğraf Yarışmaları

Son zamanlarda sıklıka gördüğüm ve şahit olduğum yöntemlerden birisidir. Burada genel olarak amaç, kullanıcılar tarafından oluşturulan bir içerik ile ilgili bir çekiliş düzenlemektir. Bu sayede atılan tweet'e daha fazla ilgi ve alaka gösterilecektir. Katılım sağlamak isteyen kişiler, istediğiniz konu ile alakalı bir görsel atar ve sizler de en uygun bulduğunuz kişiyi seçersiniz. Son derece etkili ve basit olan yöntemlerden birisidir. Tabi burada önemli olan, istediğiniz görselin temasının ve konusunun ne olacağıdır. Burada tercihinizi en iyi şekilde yapmanız ve düzenlemeniz gerekmektedir. 

Çekilişin Katılım Şartları

Twitter platformu üzerinde çekiliş hazırlamak, aslında bilindiği kadar da kolay bir işlem değildir. Bu sebepten dolayı da çekiliş hazırlarken bazı düzenlemeler ve eklemeler yapmanız gerekmektedir. Burada twitter çekiliş katılım şartları konusuna kısaca değinmek istiyorum.

Twitter çekilişi yapmadan önce, çekilişin katılım şartlarını en doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Doğru ve anlaşılır ve katılım şartı, çekilişe katılacak olan kişilerin kafa karışıklığı olacak bir konuyu engellemek anlamına gelmektedir. Aynı zamanda katılımcıların da eşit bir şekilde kazanma fırsatı sunmuş olursunuz. Katılım şartlarını detaylı ve kullanıcılara güven verecek şekilde ayarlamanız, en sağlıklı ve doğru adım olacaktır. Genel olarak artık insanlar çekilişlere katılmadan önce, yazılan metinleri okuyarak güven verip vermediğine bakmaktadırlar. Baştan sağma ya da umursamadan bir metin yazmak yerine, net olmanız önemlidir. 

Bu yazımızda "Twitter’da Çekiliş Nasıl Yapılır?" başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.