TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen platformlardan birisi TikTok uygulamasıdır. Her geçen gün büyüyen kitlesi ile birlikte, muazzam bir kullanıcı kitlesine sahip durumdadır. Kişilerin uygulamaya giriş yaparak videolar izleyebileceği ve kendi içeriklerini paylaşabileceği bir platformdur. İlk çıktığı günden bu yana büyük bir ilgi ve rağbet görerek, ilginç bir platform haline gelmiş durumdadır. Genel olarak TikTok uygulamasında güncel akımlara ve içeriklere sıklıkla rastlayabilmekteyiz. 

Peki TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz? İşte bu sorunun cevabını sizlerle birlikte cevaplayarak, sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyorum. Bu sayede aklınızda yer alan soru işaretlerini de kolaylıkla atmış olacağız. Genel olarak TikTok videolarına kendi sesinizi eklemeniz son derece basit bir yöntemdir. Birazdan göstereceğim yöntem ile birlikte, ne kadar basit ve kolay bir yöntem olduğunu sizlerde anlayacaksınızdır. 

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarına hızlıca geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz. Aynı zamanda sizlerde tiktok ses ekleme ile alakalı farklı yöntemleriniz varsa, yorumlarda belirtmeyi unutmayın. 

TikTok Videolarına Kendi Sesimiz Nasıl Eklenir?

TikTok platformunda içeriklerinize kendi sesinizi eklemek son derece basit ve kolay bir yöntemdir. Günümüzde dram, eğlence, komik gibi kategoriler üzerinde içerik üreten kişiler, tiktok videolarına kendi seslerini de eklemektedirler. Bu sayede içeriklerinde telif hakkı vb durumlar söz konusu olmamaktadır. Aynı zamanda kendi seslerini eklediklerinde, takipçi kitlesi için de büyük bir avantaj söz konusudur. Çünkü takipçiler bu tür şeylere bir hayli dikkat ediyor ve sevmektedirler. Şimdi dilerseniz TikTok kendi sesini ekleme yöntemimize hızlıca geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin de beklediğini hızlıca görmüş olabiliriz. 

 • İlk olarak TikTok uygulamasına giriş yapın.
 • Alt bölümde yer alan artı (video yükleme) butonuna basın.
 • Galeri bölümünden herhangi bir videoyu seçin.
 • İlerle butonuna basın ve düzenleme alanına geçin.
 • Şimdi ise sağ üst köşede yer alan Filtreler butonun hemen altında seslendirme simgesini göreceksinizdir.
 • Seslendirme butonuna basılı tutun ve sesi eklemek istediğiniz saniyelere ekleyin.
 • Orijinal sesi kaldırmak ve kendi sesinizi eklemek istiyorsanız, alt kısımda yer alan bölümden arka plan sesini kaldır seçeneğine tıklayın.

Burada yer alan yöntemleri takip ettiğinizde, tiktok uygulamasında videolarınıza kendi sesinizi en kolay şekilde ekleyebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğim gibi yapılan işlemler gayet basit bir şekilde gerçekleşmektedir. TikTok uygulaması bu konuda tam bir kullanıcı dostu olduğunu söyleyebilirim.

TikTok Videosuna Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

TikTok uygulamasında viedolarınıza müzik eklemek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise doğru adrestesiniz diyebilirim. TikTok videolarında genel olarak trend olan müzikler, akım olan şarkılar gibi birçok farklı ses dosyası kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı da tiktok videosuna müzik ekleme olayı en çok merak edilen ve ilgi görülen konulardan birisidir. 

TikTok için hazırladığınız videolara herhangi bir müzik eklemek için, uygulamayı kullanmanız yeterli olacaktır. Günümüzde TikTok şarkı kütüphanesinde binlerce farklı güncel şarkılara ulaşım sağlayabilirsiniz. Çünkü baktığımızda trend bir uygulama olması nedeniyle, tüm güncel ve eski şarkıları içerisinde barındırmaktadır. Şimdi dilerseniz kısaca tiktokta videolara nasıl müzik ekleyebileceğimize bir göz atalım. 

 • TikTok uygulamasına girin.
 • Ekranın altında yer alan artı butonuna tıklayın.
 • Şimdi ise galerinizden herhangi bir videoyu seçin ve düzenleme ekranına ilerleyin.
 • Şimdi ise müzik yazısına tıklayın ve istediğiniz bir müziği ekleyin.

Burada yer alan işlemleri eksiksiz olarak tamamladığınızda, tiktok videolarınıza müzik ekleme işlemini başarılı bir şekilde uygulamış olmaktasınız. Son derece basit ve kolay bir şekilde işlemler gerçekleşmektedir. Şarkının ve videonun orijinal sesinin düzeylerini ayarlamak için de, aşağıda yer alan kutuyu ayarlamanız yeterli olacaktır. 

Bu yazımızda sizlerle birlikte "TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?" başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.