Instagramdan Satış Yapmanın Püf Noktaları

Instagram, günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen sosyal medya platformlarından birisidir. Her geçen gün büyüyen kullanıcı kitlesi ile birlikte, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. İnsanların fotoğraflar ve videolar paylaşarak takipçileri ile etkileşime geçmiş olduğu bu platform, en popüler sosyal medya mecrası diyebiliriz. Tabi sadece gönderi paylaşımı yapılan bir yer değil, satışların da gerçekleşmiş olduğu bir alandır. İnsanlar Instagram sayfaları açarak, sayfa üzerinden satışlar yapmaktadır. Bu sayede güzel kazançlar elde ediyorlar diyebiliriz. 

Peki Instagramdan Satış Yapmanın Püf Noktaları neledir? Eğer sizlerde bu sorunun cevabını merak ediyorsanız doğru yazıdasınız diyebilirim. Sizlerle birlikte bu yazımızda instagram platformunda satış yapmayı ele alacağız. Bu sayede sizlerin de bir işletme hesabı varsa, son derece yararlı olacağını tahmin etmekteyim. Satış yapan kişilere özel olarak bazı püf noktalarını paylaşmak ve satışlarınızı ikiye katlamak istemez misiniz? 

Lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarına hızlıca geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz. Genel olarak birçok kişinin bilmediği ve dikkat etmediği konulara değineceğim. Bu sebepten dolayı konu başlıklarını dikkatlice okumanızı tavsiye etmekteyim. 

Ne Satacaksınız?

Öncelikle instagram satış yapmadan önce ne satacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Tabi ki satış yapmak için onlarca farklı ürünün yer aldığını bilmekteyiz. Fakat piyasayı araştırmak ve bazı unsurlara dikkat etmek, sizler için çok daha sağlıklı bir adım olacaktır. Örnek olarak telefon satmak yerine telefon kılıfı satmak, insanlar için daha cezbedici olmaktadır. Çünkü insanlar genel olarak teknoloji ürünlerini, hele ki söz konusu telefonsa internete fazla güvenmemektedir. Fakat sizler telefon kılıfı satmak isterseniz, bu durum çok daha güvenli ve istikrarlı olacaktır. 

Sizi Tanımlayan Yaratacı Bir İsim Bulun

Yaratıcı bir isim bulmak, her platformda geçerli olan büyük bir avantajdır. Bildiğiniz gibi insanlar alışveriş yaptıkları yerlerin ismine bakmaktadır. Tabi alışveriş yapmıyorken sizin ilginç çekici isminizi görerek de sayfanıza gelebilirler. Akılda kalıcı ve yaratıcı bir isim bulmak, sayfanızın erişimini bir hayli arttıracak adımlardan birisidir. Özellikle bu konuda isminizi kısa tutmanızda da fayda var diyebilirim. Tabi yaratıcı olurken, satış yaptığınız içeriklere de uygun olması önemli bir konudur. İçeriklerinize göre bir isim bulmak, çok daha uygun olacaktır. İnsanlar profilinize baktığında bu isim ile ne alakası var dememesi, büyük bir avantajdır. 

Görsel Kalite Yüksek Olmalı

Günümüzde en sık yaşanılan durumlardan birisi de görsel kalitesi sorunudur. İnsanlar nedense içerik görsellerine hiç önem vermemektedir. Halbukisi kaliteli bir satış sayfasının, bu tür konulara dikkat etmesi gerekmektedir. İnsanlar sayfanıza dolaşırken çekilen resimlerin kalitesini de incelemektedir. Her ne kadar basit bir iş gibi dursada, insanların ilgisini çeken ve dikkat etmiş oldukları bir konudur. Paylaştığınız resim ve videoların mutlaka kaliteli olmasından ödün vermemenizi tavsiye etmekteyim. 

Ödeme Yöntemleri Ve Kargo İmkanları

İnstagram da satış yapmak için bir diğer önemli unsur ise ödeme yöntemi ve kargo olayıdır. Günümüzde artık Instagram gibi platformlardan alışveriş yaparken, kart ile ödeme ya da kapıda ödeme seçeneklerini aramaktadır. Kart ile ödeme alabilmek için bir sistem kurmalı ve o sistem üzerinden ilerleme kaydedebilirsiniz. Kapıda ödeme için ise anlaşmalı kargonuza giderek, kolaylıkla gönderim sağlayabilirsiniz. 

Aynı zamanda instagram üzerinden satış yapmak stratejisin de kargo da önemli bir detaydır. Kargo takibi, iade süreci gibi durumlarda problem yaşamayacağınız bir kargo seçimi yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde müşterileriniz sizden ve kargo firmasından şikayetçi olacaktır. Kargo firmanızı doğru bir şekilde seçmek ve anlaşmak, kitlenizi büyütmek ve memnun kaldırmak için öneml bir adımdır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte "Instagramdan Satış Yapmanın Püf Noktaları" başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Genel olarak fazla dikkat edilmeyen ve insanların önemsemediği başlıkları ele almaya çalıştım. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.