Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Günümüzde en aktif olarak kullanılan platformlardan birisi Instagram uygulamasıdır. Dünya üzerinde her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile birlikte, aldığı güncellemeler ile birlikte çok daha iyi bir platform haline gelmektedir. İnsanların günlük olarak yaptığı aktiviteleri, çekindikleri fotoğrafları ve videoları paylaşmasına imkan sunulmaktadır. Kullanıcıların temel hedefleri, hesaplarındaki takipçi sayısının artması ve daha da büyük bir sayfa haline gelmesidir. 

Instagrama uzun zaman öncesinde instagram son görülme özelliği getirilmişti. WhatsApp uygulamasından sonra bu özelliği instagram üzerinde görmek, bizleri şaşırtan bir olay olmuştu. Bunun üzerine insanlar uygulama üzerinde başkalarının da son görülmelerini kolaylıkla görebilmekteydi. Peki bu ne kadar mantıklı ve doğal bir hareketti? Birçok insan bu özelliği aktif olarak kullanırken, birçoğu da kullanmak istemedi.

Bunun üzerine birçok farklı forum ve web sitelerinde instagram son görülme nasıl kapatılır? soruları aktif olarak paylaşılmakta. Bende bunun üzerine sizler için bu şekilde bir makale hazırlamak istedim. Bu sayede en kısa ve basit halde bu sorunu çözerek, son görülme özelliğini pasif hale getireceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarına hızlıca geçiş yapabiliriz.

İnstagram Son Görülme Nedir?

İnstagram son görülme nedir sorusu, en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayı konuya ilk olarak bu soruyu cevaplayarak başlamak ve sizleri bilgilendirmek istedim. Instagram son görülme, hesaba en son ne zaman giriş yaptığınızı ve hesaptan en son ne zaman çıktığınızın, insanlar tarafından görülmesini sağlayan bir özelliktir. Gizliliğe ve güvenliğe önem veren insanların, fazla tavsiye etmediği de bir özellik diyebiliriz. Aynı zamanda aktif ya da pasif olma sürecinizde, diğer kullanıcılara otomatik olarak yansımaktadır. 

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram üzreinde son görülme kapatmak işlemi, basit ve hızlı adımlar eşliğinde ilerlemektedir. Sizler için bu adımları maddeler halinde paylaşarak, bilgilendirmek istiyorum. Dilerseniz hızlıca adımlarımıza geçebilir ve bizleri ne tür bilgilerin beklediğine göz atabiliriz. 

  • Instagram uygulamasına giriyoruz.
  • Ayarlar sekmesine gelin, 
  • Buradan Gizlilik bölümüne tıklayın,
  • Hareket Durumu > Hareket Durumunu Göster yazısının butonunu pasif hale getirin.

Bu adımları eksiksiz olarak tamamladığınızda, instagram son görülme kapatma işleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır. Siz kendi görülmenizi kapattığınızda, diğer kullanıcılarınkini de otomatik olarak göremiyorsunuz. Aktif hale getirdiğinizde ise, diğer kullanıcıların son görülmeleri tekrardan açılmış olacaktır.

İnstagram Son Görülme Kapatmanın Yararları ve Zararları

Instagram uygulamasında aktif olarak yer alan son görülme özelliği, kullanıcıların seçimine bağlı olarak özelleştirilebilen bir işlevdir. Son görülmeyi açmak ya da kapatmak, tamamen sizlerin tercih edeceği bir durumdur. Bu sebepten dolayı zararı ya da yararı var demek doğru olmayacaktır. Genel olarak son görülme kapandığında diğer kullanıcıların son görülmelerini görememekteyiz, bu özelliği zarar olarak görebiliriz. Yarar olarak ise insanların sizin son görülme geçmişini ve aktifliğinizi görememesi olarak söylemek, en doğru madde olacaktır. 

Bu yazımızda sizlerle birlikte Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir konuya değinmişimdir. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.