Instagram Şikayet Formu [Çalınan veya Sahte] Instagram Kapatma Linki 2022

Sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi Instagram olmaktadır. Dünyanın her bir yerinden insanların aktif olarak kullandığı ve kullanıcı sayısının 1 milyardan daha fazla olduğu bir platformdur. Her geçen gün büyüyen kitlesi ile birlikte, farklı güncellemelerin de getirildiğini söyleyebilirim. 

Instagram bildiğiniz üzere son zamanlarda getirilen özellikler ile birlikte, hesapların gizlilik ve güvenliklerine bir hayli önem vermektedir. Önceye nazaran çok daha iyi bir güvenlik ağının yer aldığını söyleyebilirim. Tabi gün geçmiyor ki taklit hesaplar halen oluşmaya devam ediyor. Bunun yanında çalınan hesaplar da aynı şekilde can sıkıcı durumdadır.

Bu yazımızda instagram hesabı şikayet etme formu ile birlikte, çalınan hesapları geri almaya çalışacağız. Bu sayede instagram ağının da güvenliğini bir nebze olsun ölçmüş olacağız. Lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarına geçiş yapabiliriz. 

Instagram Taklit Hesap Nasıl Kapatılır?

Instagram hesaplarında taklit olarak açılan binlerce farklı hesabın yer aldığını bilmekteyiz. Peki instagram taklit hesap nasıl kapatılır? İşte bu sorunun cevabını birazdan paylaşacağım maddelerde görebilirsiniz. Eğer sizlerin de adınıza ya da fotoğraflarınızı kullanarak açılmış bir taklit hesap varsa, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

İnstagram şikayet formu için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak buradaki linke tıklıyoruz.
  • Açılan ekrandan Birisi beni veya arkadaşımı taklit eden hesap açmış seçeneğine tıklıyoruz.
  • Şimdi ise Evet, taklit edilen kişi benim seçeneğine tıklıyoruz.
  • Açılan forum ekranına gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz olacak şekilde doldurmanız gerekektedir. 
  • Kimlik belgesi olan kısımda, kimliğiniz net bir şekilde çekilmiş olması gerekmektedir. Mümkünse JPEG olarak gönderim sağlamanız, daha sağlıklı bir adım olacaktır. 

Buradaki adımları eksiksiz olarak tamamladığınızda, kolaylıkla instagram taklit edilen hesabı kapatma işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz. Kendi kimliğimizi yükleme yaptığımız için, yetkililer adımıza açılan hesapları şikayet esnasında silecektir. En güvenli ve doğru adımın bu yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Instagram Şikayeti İçin Gereken Fotoğraf

İnstagram şikayet forumlarında kimlik ya da fotoğraf istenmektedir. Burada genel olarak fotoğrafın HD kalitede olması ve yüzünüzün tamamının kadrajda olması gerekmektedir. Yanınızda bir kişi ya da nesne olmaması gerkiyor. Sonrasında ise kimliğiniz ile birlikte selfie çekinmeniz, yeterli olacaktır. Fotoğrafta yer alan yüzünüz ve kimliğiniz, kaliteli bir şekide çıkması gerekmektedir. 

Instagram Şikayet Formu Ek Bilgiler Kısmı

Instagram hesap kapatma formunda ayriyeten birde ek bilgiler kısmı yer almaktadır. Birçok kişinin bu özel alana ne yazacağı hakkında araştırmalar yaptığını söyleyebilirim. Peki gerçekten de ne iş yarıyor? Kısaca bahsedelim.

Instagram şikayet formu ek bilgiler, şikayet konunuz ile alakalı yetkililere gönderebileceğiniz bir mesaj alanıdır. Bu alan üzerinden daha detaylı bir şekilde yetkililere mesajlar iletebilirsiniz. Burada kısa ve öz açıklamalar yapmanız, daha sağlıklı olacaktır.

Bu yazımızda "Instagram Şikayet Formu [Çalınan veya Sahte] Instagram Kapatma Linki 2022" başlığı altında genel bir bilgilendirme yapmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı unutmayın.