Instagram’da Fake Takipçiler Nasıl Görünür?

Instagram, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. Her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan instagram, dünyanın dört bir yanından kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Uygulama üzerinde genel olarak tek amacımız bildiğiniz üzere takipçiler kazanmak ve hesabımızı büyütmektir. Birçok kişi hesabını büyütmek için birbirinden farklı yöntemler denemektedir. Bazen olumlu dönüşler alınırken bazen de olumsuz olarak sorunlar yaşanmaktadır. 

Birçok kişi instagram fake takipçi satın alarak, hesaplarının takipçi sayılarını yükseltmeye çalışmaktadırlar. Fakat bu durum hiç mantıklı ve hesap için sağlıklı bir adım değildir. Çünkü instagram yöneticileri, bu tür sahte hesap kasan kişilerin hesaplarına spam ya da engel atarak, cezalandırma sistemini çalıştırmaktadır. Maalesef bu konuda takipçi kazanmak için fake hesap kullanmak yerine, daha farklı doğal çözümler kullanmanızı tavsiye etmekteyim. Tabi ki bu konuda sizlerle birlikte birkaç tane çözüm yoluna göz atacağız. 

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de kolaylıkla görmüş olabiliriz. Aynı zamanda fake takipçiler nasıl kaldırılır başlığında, sizleri bu sorundan kolaylıkla kurtaracak çözüm yollarını paylaşmış olacağız. 

Instagram’da Fake Takipçiler Nasıl Kaldırılır?

Instagram uygulamasında fake takipçileri kaldırmak mı istiyorsunuz? Hiç endişeniz olmasın çünkü bu işlem için sizlere birkaç farklı çözüm yönteminde bulunmak istiyorum. Bu sayede satın aldığınız ya da kastığınız bot hesaplar takipçi sayınızdan kolaylıkla silinmiş olacaktır. Bu yöntem için sadece uygulamalar kullanarak işlemimizi uygulayabilmekteyiz. Her ne kadar can sıkıcı bir nokta olsa dahi, uygulamalar ile birlikte yaşadığınız bu sorunu kolaylıkla çözebilmekteyiz. Peki bunlar hangi uygulamalar? Kısaca bir göz atalım ve ne tür yazılımların yer aldığına bir bakalım.

Twitter Audit 

Uygulama olarak sizlere Twitter Audit uygulamasını paylaşmak istiyorum. Twtitter Audit, kullanıcı isminiz ile birlikte profilinizi %100 olarak analiz eder ve tüm takipçilerinizi inceleyerek fake ya da gerçek kişi olduklarını göstermektedir. Son derece basit ve kolay bir yöntem olan Twitter Audit, internet ortamında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Kullanım olarak da gayet kolay bir temasının yer alması, kullanıcılar için büyük bir avantaj söz konusudur diyeblirim. Uygulamaya Google arama motoru üzerinden kolaylıkla giriş yapabilir ve kullanmaya hızlıca başlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanım hizmetini sağladığını da belirmeliyim. 

Instagram’ da Fake Takipçiler Nasıl Durdurulur?

Instagram uygualamasında sizin bilginiz dışında fake takipçi mi geliyor? Hiç endişe etmeyin çünkü bu sorunu da ortadan kaldırabiliriz. Bazı durumlarda hesaplarımız ile başka uygulamalara giriş yapabiliyoruz. Bu riskli bir durum olduğu için, hesabınızın bilgileri direkt olarak karşı tarafa ulaşıyor. Sonrasında da bu tür fake takipçi ya da fake hesapları takip etme gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu tür durumlarda şifre yenileme, mail değiştirme ve izin verilen uygulamaları kaldırma adımları, fake takipçileri durdurma işlemini başarılı olarak uygulamış olacaktır. Sonrasında ise hesabınızda temizlik yaparak, kullanmaya direkt başlayabilirsiniz. 

Aktif Olmayan Takipçi Satın Almak Neden Kötü Bir Fikirdir?

Instagram, algoritma olarak çok gelişmiş bir yapıya sahiptir. Yöneticiler ve botlar ile birlikte, fake hesaplar direkt olarak anlaşılıyor ve hesaplara erişim kısıtlaması, spam vb durumlar yaşanmaktadır. Peki takipçi satın almak neden kötü bir fikirdir? Bu sorunun sebebi ise instagramın katı kurallarının olması ve hesabınızda erişim, spam gibi durumlarla sizi cezalandırmasıdır. Aynı zamanda bu tür sorunlar yaşadığınızda keşfete düşme gibi olanaklarınız da bir hayli azalmaktadır. Dikkatli olmanız ve takipçi satın almamanız, bu tür sorunların hiçbirini sizlere yaşatmayacaktır. 

Instagram’dan Bot Takipçileri Kaldırmak Ne Kadar Sürer?

Instagram bot takipçileri kaldırma yöntemini yukarıda uygulama ile birlikte göstermiştim. Genel olarak baktığımızda çok 1-2 dk içerisinde işleminiz uygulanmaktadır. Çünkü uygulama gerekli analizi yapıyor ve isterseniz sizler de silme işlemlerini uyguluyorsunuz. Son derece basit ve kolay bir yöntem olan Twitter Audit, ücretsiz olarak sizlerin kullanımını beklemektedir.