Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır?

En çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi instagram uygulamasıdır. Dünya üzerinde global olarak indirme ve kullanma rekorlarına sahip olan instagram, her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesi ile karşı karşıya gelmektedir. Geliştirilen özellikleri ve aktif kullanım sayısının büyümesi, insanları platforma teşvik eden en büyük durumlardan birisidir. Özellikle de son zamanlarda gelişmiş olan yapısı, bizlere ne kadar büyüdüğünü bir hayli göstermektedir.

Peki Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır?​ Bu sorunun cevabını eğer sizlerde merak ediyorsanız, doğru yazıdasınız diyebilirim. Son zamanlarda instagram çoklu hesap ile alakalı birçok farklı soru bizlere yöneltilmektedir. Bende bunun için sizlere böyle bir makale hazırlamak ve gerekli bilgileri paylaşmak istedim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin de beklediğini görmüş olabiliriz.

​​​​​​İnstagram Çoklu Hesap Girişi Nedir?

Instagram kullanan kişiler, artık tek bir hesap kullanmak yerine birden fazla hesabı aktif olarak kullanmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da instagram uygulamalarında hesaplar arası geçişler yapmak istiyorlar. Bu da son derece basit ve kolay adımlardan birisidir. İnstagram uygulaması üzerinde birden fazla hesap oluşturabilir ve istediğiniz hesaplar arasında tek bir dokunuş ile giriş yapabilirsiniz. Genel olarak birçok kişi bireysel hesapların yanında, profesyonel ya da hobi olarak yürüttüğü alanlar üzerinde hesaplar açmaktadır.

Açılan hesapları instagram uygulaması üzerinden kolay geçişler ile birlikte değştirme yapabilmektesiniz. Bu işlemlere de internet üzerinde çoklu hesap ismi verilmektedir. Sizlerle birlikte bu konu hakkında bazı farklı konulara yer vererek, birçok merak edilen konuyu açığa çıkaracağız. 

İnstagram Çoklu Hesap Girişi Neden Kullanılır?

Birçok kişi instagram üzerinde birden fazla hesabı yönetmek için gerekli araçları kullanmaya çalışmaktadır. Genel olarak bakıldığında yönetilecek olan hesap sayılarının fazla olması, birçok kişiyi endişelendiren bir duruma sokmaktadır. Bu sebepten dolayı da çoklu hesap özelliği ile birlikte, bu tür endişe durumları kolaylıkla ortadan kalkmaktadır.

Bu özellik ile birlikte yönetilmiş olan tüm hesaplar, tek bir hesaba bağlanmaktadır. Bu sayede de diğer hesaplara giriş yapmak için, tek bir hesap ile giriş yapmanız yeterli duruma geliyor. Farklı bir cihaz ile tüm hesaplara erişmek istediğinizde, bu durum son derece mantıklı ve kolay bir yol olarak izlenmektedir. Belirlenen ana hesaba giriş yaptığınızda, diğer hesaplara da otomatik olarak giriş yapılmış olunuyor. 

Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır?

Instagram üzerinde çoklu hesap kullanmak için, yeni hesap ekle yapmanız yeterli olacaktır. Çoklu hesap ile birlikte bir gönderiyi paylaşım yaparken, diğer hesaplardan da tek bir tık ile paylaşma imkanınız bulunuyor. Bu da büyük bir avantaj söz konusudur diyebiliriz. Dilerseniz çoklu hesap kullanımı kısmına kısaca bir göz atalım.

  • Instagram profinize giriş yapın.
  • Üç çizgi simgesine dokunun ve Ayarlar yazısına basın.
  • En alta inerek Hesap Ekle butonuna basın.
  • Eklemek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girin.
  • Son olarak giriş butonuna basın.
  • Eklediğiniz hesaplar arasında geçişi, sağ alttan profilinize basılı tutarak geçiş yapabilirsiniz.

Burada yazan adımları uyguladığınızda, son derece basit ve hızlı adımlar eşliğinde adımlarımızı uygulamış oluyoruz. Bu adımları uyguladığınız taktirde, artık sizlerde çoklu hesaplar arasında geçiş sağlayabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlerle birlikte "Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır?" başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.